2 Pro

Fullmetal Alchemist

 

Bratři Edward a Alphonse se v dětství rozhodli vzkřísit svoji zesnulou matku pomocí alchymie. Transmutace dopadla katastrofálně, Edward přišel o levou nohu a hlavně o svého mladšího bratra Alphonse. Za cenu své pravé ruky se mu podařilo zachránit Alovu duši a připoutat ji k brnění. I když oběť byla strašlivá, tito dva bratři se zapřísáhli, že navrátí vše, co ztratili.

Překlad

Náš překlad byl na žádost nakladatelství Crew stažen. Podpořte tedy oficiální překlad, více informací na stránkách nakladatelství.

125 komentářů: „Fullmetal Alchemist

 1. to Marcus: A to se musel jeden konečně definitivně naštvat, aby se věci pohnuli dál? Vím, že zkombinovat všední životní záležitosti s něčím jiným je těžký, ale neříkej, že je takový problém najít si 10-15min. na napsání jednoduchého vysvětlení. Nemuselo by to totiž zajít až tak daleko. Ale i tak, děkuji, za tvoji upřímnost a za radu. Jinak přeju hodně štěstí v dalším životě. Myslím, že je spousta nepřeložených mang, které nikdo nepřekládá, ale všichni by si je chtěli přečíst v CZ. (to je jen takový tip, pokud byste se do toho chtěli jendou vrátit.) Kdyžtak se zkuzte podívat na http://www.mangacesky.wz.cz/ kde je několik pozastavených mang v češtině, které už roky nikdo nepřekládá. 😉

 2. Aha, takže to mám chápat asi takhle: Kdysi se tu rozpoutala dost vášnivá debata, ve které jste se samozvaně prohlásili za jediné překladatele této mangy. Když to totiž začal překládat někdo jiný, tak ste ho hned prohlásili za ničemu, že se vám s..e do práce a jiný bla bla bla. Fajn. Tak od toho dali všichni ruce pryč s tím,že hádat s takovou bandou je na nic. V tu chvíli se z vás stal „monopol“ na překlad FMA a co se nestalo? Přestali jste překládat úplně. Sory, ale 1 mangu za 3 měsíce neberu jako „průběné překládání“. A že máte problémy s editorem? Tak to mě ale vůbec nezajímá. To je váš problém. Sakra když už jste si to tak dychtivě vydupali, tak byste se o to taky měli „starat“. Ty vaše věčný výmluvy už mě vážně nudí. A myslím, že nejsem sama. Pomalu docházím k závěru, že vás to už nebaví a vůbec to nepřekládáte. Ale aby se neřeklo, tak si vymyslíte výmluvu o editorovi a tu tu pořád omlýláte dokolečka dokola. Sory, jestli se vás to dotklo, ale takhle to už dál nejde.

  1. Ahoj, řeknu to asi takto. Problémy s editorem nejsou výmluva, je to fakt. Tai nám neustále dělal naděje, že bude pokračovat a když nám došla trpělivost…ozvali se nam tři zájemci o editaci. Jak to dopadlo? Všichni srabácky vycouvali. Navíc jsem ted končil výšku, takže času bylo opravdu málo. Nakonec nás to tak otravilo, že jsme prostě přestali.

   Pro tvou informaci, FMA teď překládá někdo jiný. Zajdi si na anime-manga.cz. Jsou u kapitoly 29.
   Teď máme naději na jednoho nového editora a rozmýšlíme, zda má cenu pokračovat a překládat jen pro zábavu, protože nové překladatele nemáme šanci dohnat.

   Za informační ticho se omlouvám. Měl jsem teď jiné starosti. Poradím se s Trin a případným novým editorem, zda má cenu pokračovat.

   Za průtahy se ještě jednou omlouváme. Kéž bychom měli spolehlivého editora. Mohlo to být jinak. 🙁

   Pokud skončíme úplně, doufáme, že jsme vám přeloženými chaptery alespoň udělali trochu radost.

 3. Nj, holt bez editora se na tom pracuje trochu… blbě. Ale možná jednoho dne přijde překvapení a náš překlad oživne.;)

 4. nevíte prosím někdo o jiném překladu FMA???? jaksi už mě to čekání přestalo bavit a v angličtině moc dobrá nejsem… opravdu bych uvítala kdyby začal překládat ještě někdo jiný, kdo se tomu bude opravdu věnovat! Tohle už je totiž moc i na mě!!!!

 5. Moc hezký a su ráda, že to vůbec děláte, ale už strašně dlouho jste sem nic nedali. Chápu, že to je těžký, ale jedna kapitola za 2 měsíce mi připadá dost málo. Nicméně držím palce a třeba to časem rozjedete 😉

 6. sem se sem po dlohe době kouknul a co navidím nový díl arrigato. Jen doufám že další budou následovat

 7. Čus tak tady je FMA online http://www.manga-online.kx.cz nemám zde všechny dílé, jelikož zatím nemám moc času, protože nejsem doma abych to doplnil ale doufám že do konce příštího vykendu bude web plně funkčí!! A ještě chci podoktnout že FMA co se mi naléza na webu je odtud a mám to tam aji zvýrazněné a ještě chci říci velmi dobrá práce Jen tak dál………doufám že brzy přibydou další díle zanedlouho máme prázdniny tak o prázka bude čas na práci na dalších dílech:-)

 8. Děkují za překlad 🙂 Konečně jsem to našel díky Drow22 v češtině 🙂
  Jinač,super věc 🙂

  Jen tak dál 😉

 9. Já vím, že je to jako komentář lehce omleté, ale na váš překlad se už (kromě toho, že je skvělý) nic jeného napsat nedá, takže : My chceme další!!!!!!!!!!

 10. to Marcus: Je pravda že lidi vetšinou se neobtěžujou zeptat, ale ke všemu mají i drzost si to přivlastňovat……..tak díky za ten souhlas (a určitě uvedu že je to tady od vás), pomale se pustim do tvorby stránek aby byly hotovy

 11. to Jenda: Pokud uvedes, ze je to od nas, tak myslim neni problem. 😉 Dobre ze ses zeptal..nekteri lide takovou slusnost nemaji. 🙂

 12. Zdravim řikal jsem si jestli by jste neuvítali takovou menší online čítarnu něco v tom to stylu na http://www.skokhouse.tym.cz Byla by zde přeložená manga z vašich stránek. A samozřejmě jestli stím souhlasíte? Klidně bych ji udělal, nebo jestli nn. Tak dejte vědět:-)

 13. Cau nejak vam to nejede… nepotrebujete nejakou pomoc? (umim korekturu, editaci, i prekladat…) a FMA je moje fav. manga, takze bych byl rad, kdyby se to nejak pohlo (kdyztak moje ICQ je 300-823-501)

 14. Trin: pevně věřím, že to jednou dáte pořádně do kupy a pak už nebude důvod psát stížnosti a omluvy, ale právě naopak. Bude tu samá chvála na Vaši práci, která si to bezesporu zaslouží. Ale k tomu je ještě dlouhá cesta a nikdo z nás si ani neumí představit, jak je trnitá. A já přesto doufám, že na jejím konci Vás čeká odměna v podobě svých spokojených fanoušků. Chce to prostě jen zatnout zuby a vydržet. 🙂 Ani si neumíš představit, že lituju, že neumím editovat. 😀 (I když u mě je v poslední době i problém s časem :-D)

 15. Kliste: Věř, že mě to opravdu taky hodně mrzí a ještě víc mě mrzí to, že s tím můžeme udělat jen opravdové minimum:/ Už jsem docela vážně uvažovala o tom, že se naučím editovat a aspoň trochu tím pomoct, protože při pohledu na datum poslední aktualizace mi přebíhá mráz po zádech… Pořád čekám, kdy se někdo ozve, kde to vázne a upřímně se divím, že se někdo ozval až po tak dlouhé době. Pořád se vymlouvat na editota mi už připadá hloupé, ale zoufale toužím po tom, aby se našel někdo s dostatkem času, píle a editorských zkušeností a vyhrabal nás z toho nekončícího problému, ve kterém jsme se ocitli. Všichni naši fanoušci mají plné právo být na nás naštvaní, na jejich místě bych asi taky byla, jenže ono se to opravdu nezdá, ale dát do kupy schopný a fungující tým není vůbec hračka. Avšak i tak se tímto všem omlouvám (ano, i za editora, i když jsem se ho na nic neptala, ale věřím, že on to tak cítí taky;)) a ačkoli nemůžu slíbit pravidelnou aktualizaci, mohu slíbít to, že se do tohoto projektu budeme snažit i nadále dávat vše, i když to tak nejspíš moc nevypadá a ne vždy se to daří…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.