O nás

Na poli amatérského překladu se už pohybujeme skoro 4 roky (počátek datujeme na duben 2007), během těchto let jsme získali zkušenosti, o které se rádi podělíme. Pokud pro nás tedy budete chtít překládat, není nic jednoduššího než-li nám napsat na email manga-fan@email.cz. Jelikož se setkáváme pouze s velmi nízkým počtem zájemců (ozývá se nám tak jeden za pár měsíců), tak vás prosíme o strpení se začleněním do nějakého projektu. Většina dřívějších aktivních členů už začala žít vlastní život, takže nemají dostatek času na práci pro nás. Ti z nás, kteří se zasloužili o to, že naše stránky stále přežívají a že stále vydáváme překlady, vám pomohou. Pro zájemce o pozici editora tu máme v přípravě překvapení v podobě série článků o editaci mangy ve volně šiřitelném programu GIMP. Zájemci o překlad a korektury ovšem musejí počítat s tím, že jediné, co jim budeme moci nabídnout je případná konstruktivní kritika.
Manga-Fan byl vždy znám svým vstřícným postojem k nováčkům. Pro nás jsou nováčci důležití a snažíme se jim, co nejvíce pomoci, proto budeme moc rádi, pokud se k nám připojíte a pomůžete nám vytvořit další překlady, které naši čtenáři ocení.
Článek byl obohacen o etiku, kterou se naše skupina řídí. Přestože uznáváme, že provádíme nelegální činnost, tak to neznamená, že bychom měli ztratit naše morální zábrany. Mnohým to můžete připadat směšné, ale je to jeden ze způsobů, jak ukázat, že nám skutečně jde jen o šíření popularity mangy u česky a slovensky (včetně dialektů) mluvících čtenářů. Postupně mohou být doplňovány, jak se budeme setkávat s nějakým rozkolem.

S úctou
Nynější vedoucí skupiny, Geont

Etika, kterou se jako skupina řídíme:

Bod 1)
Pokud vydavatel chce stáhnutí jakéhokoli překladu z našich stránek uděláme tak hned jak se o tom od něj dozvíme.
Bod 2)
Snažíme se o co nejvyšší kvalitu. Děláme tak pro naše čtenáře. Berte to v potaz a snažte se nás za to chápat.
Bod 3)
Neobohacujeme se na úkor ostatních, tj. nebereme žádné dary v jakékoli podobě. Sic jsme dříve o nějaký peněžní dar požádali, ale to bylo jen jednou a opakovat se to nebude. Jediné, co skutečně potřebujeme jsou ochotní lidé, kteří nám pomohou
Bod 4)
Pokud nám pomáhá někdo z jiné skupiny, tak o tom informujeme u překladů, na kterých se podílí.
Bod 5)
Nepoužíváme výsledky práce jiných skupin aniž bychom se předem zeptali, zdá se nám to nemorální a urážlivé. Stejně tak požadujeme stejné jednání i od ostatních.